„Arena Zawodów” już 6 kwietnia 2022r.

„Arena Zawodów” to akcja adresowana szczególnie do ósmoklasistów kończących szkołę podstawową, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. W pawilonie 15 na Międzynarodowych Targach Poznańskich uczniowie myślący o nauce konkretnego fachu będą mogli zwiedzić 12 wysp zawodowych poświęconych określonym branżom.

W trakcie wydarzenia zaprezentuje się 26 szkół z Poznania i powiatu poznańskiego.

Na MTP młodzież będzie mogła posłuchać i zobaczyć na własne oczy nie tylko jak wygląda nauka w danym zawodzie, ale także co czeka ich w przyszłej pracy. Na miejscu będą obecni przedstawiciele Centrum Doradztwa Zawodowego, którzy  przeprowadzą chętnym testy predyspozycji i pomogą sprawdzić posiadane zdolności. Dzięki temu uczniom łatwiej będzie podjąć decyzję, w jakich kierunkach powinni się kształcić. MTP odwiedzą też przedstawiciele poznańskich firm, którzy opowiedzą o ścieżkach rozwoju w ich przedsiębiorstwach. 

Arena Zawodów rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 15.30. 

Targi odbywają się co roku, w ramach kampanii „Szacun dla zawodowców”. Ich celem jest promocja nauki określonego fachu, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Akcja promująca szkolnictwo zawodowe jest realizowana od 2015 r. (w tym roku odbywa się jej 8. edycja). Rok później (w 2016 r.) po raz pierwszy zorganizowano Arenę Zawodów. Co roku targi odbywały się w hali widowiskowo-sportowej Arena. W tym roku jest to jednak niemożliwe.

Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań i Powiat Poznański.

Powiązane aktualności

Powiązane zawody