2023 – ROK KOPERNIKAŃSKI

W roku 2023 mija 550 lat od urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym, że ten Człowiek Renesansu jest patronem Zespołu Szkół Łączności, szczególnie uroczyście będziemy obchodzić tę rocznicę.

Zakładka powstała, żeby informować Państwa na bieżąco o wszelkich działaniach podejmowanych przez naszą szkołę i inne instytucje w związku z tym jubileuszem.

Zapraszamy do systematycznego odwiedzania naszej strony.

Życiorys Mikołaja Kopernika

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku


Mikołaj Kopernik – bohater lektur szkolnych

Grafiki wykorzystane do zilustrowania audycji zostały wykonane przez uczniów i uczennice z klas o profilu technik fotografii i multimediów.


„Kopernik w kulturze – debata, w której wzięli udział Jarosław Włodarczyk, Barbara Bienias, Wojciech Orliński, Marcin Napiórkowski. Eksperci rozmawiają o tym, co z dziedzictwa Kopernika trafia do społecznej pamięci i czy w epoce mediów społecznościowych bliżej mu do bohatera mitu czy mema.”


„Podczas debaty w ramach cyklu Wielkie Pytania odbywającej się w Krakowie, eksperci rozmawiają o tym, co wiemy a czego jeszcze nie wiemy o Mikołaju Koperniku, jego pochodzeniu, poglądach filozoficznych i życiu prywatnym.”


Zachęcamy do wysłuchania fragmentu książki Wojciecha Orlińskiego „Kopernik. Rewolucje”. Jeżeli Was zaciekawi, możecie wypożyczyć ją w szkolnej bibliotece.