Targi Edukacyjne

O Targach Edukacyjnych

Przed nami XXVIII edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu, która odbędzie się już 8-10.03.2024 r.

Zapraszamy na kolejną edycję Targów Edukacyjnych, które odbędą się 8-10 marca 2024 r. w Poznaniu. To tutaj przez trzy dni prezentowana jest oferta szkół publicznych i niepublicznych na każdym poziomie nauczania, w tym uczelni wyższych oraz centrów edukacyjnych. Co roku targi odwiedzają młodzi Wielkopolanie, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Czekają na nich przedstawiciele placówek edukacyjnych, eksperci rynku pracy oraz doradcy zawodowi.

Bogaty program atrakcji + warsztaty dla rodziców i nauczycieli

Targi Edukacyjne to jednak nie tylko prezentacja oferty szkół, ale także bogaty program atrakcji dodatkowych. Dla uczestników wydarzenia przygotowywane są liczne konkursy i wykłady, można również wziąć udział w akcji charytatywnej oraz obejrzeć występy artystyczne czy pokazy zawodowców. Natomiast nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i kursów z zakresu m.in. edukacji szkolnej czy psychologii dziecka.

Za organizację Targów Edukacyjnych odpowiedzialny jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Grupa MTP. W tym samym czasie odbywają się również Poznańskie Targi Książki. Wejście na oba wydarzenia jest bezpłatne.

ZSŁ na Targach Edukacyjnych

Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu to szkoła z
75-letnią tradycją kształcenia. W skład zespołu szkół wchodzi: Technikum
Łączności, oraz Branżowa Szkoła I stopnia nr 34.

Nasza oferta obejmuje kształcenie w zawodach:

technik programista,
technik informatyk,
technik automatyk,
technik teleinformatyk,
technik robotyk,
technik elektronik,
technik fotografii i multimediów,
elektronik w Branżowej Szkole I stopnia nr 34.

Podczas Targów Edukacyjnych zaprezentujemy ofertę edukacyjną dotyczącą wyżej wymienionych zawodów, opowiemy o nowoczesnych pracowniach, w których odbywa się kształcenie, o naszej infrastrukturze sportowej oraz o programach i projektach, w których nasi uczniowie biorą udział.
Młodzież wybierająca ZSŁ  ma niepowtarzalną szansę na zdobycie nowych
kompetencji zawodowych i językowych za granicą. Odbywa się to poprzez udział młodzieży w praktykach zawodowych w Hiszpanii, Portugalii i Niemczech – to przede wszystkim zdobycie wiedzy i doświadczenia na światowych rynkach pracy, doskonalenie własnych umiejętności oraz wszechstronny rozwój osobowy.
Podczas Targów opowiemy o naszej współpracy z kluczowymi przedsiębiorstwami i organizacjami działającymi w branżach odpowiadających naszym zawodom, takimi jak: Kimball Electronics, Cognifide, FlexLink Systems Polska, Sii Polska, Modertrans Poznań, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i  Zawodowego w Poznaniu.
Co ważne nasi uczniowie mają możliwość zdobycia zewnętrznych certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe: CISCO, Microsoft, SEP.
W szkole działają Akademie: CISCO, Mikrotik, Huawei.Co ważne, w ZSŁ
przygotowujemy również do państwowego egzaminu DSD I PRO– Deutsches Sprachdiplom na poziomie A2/B1 oraz FCE i CAE  z zakresu języka angielskiego.
Ponadto nasze Technikum Łączności jest partnerem Addvantage Centrum British Council. Szkoła jest centrum egzaminacyjnym, co pozwala na przeprowadzanie egzaminów FCE lub CAE w Technikum Łączności, w dogodnym terminie, w cenie niższej niż proponowana ogólnie na rynku.

Zapraszamy do naszego stoiska, by poznać dany zawód, porozmawiać z
nauczycielami, uczniami i doradcą zawodowym.

Do zobaczenia!