We wtorek, 23.06.2026r. w naszej szkole po raz kolejny zorganizowany został Dzień Bezpieczeństwa, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Działania realizowane dla wszystkich uczniów zostały podzielone na kilka ważnych obszarów. Gościliśmy przedstawicieli Policji z KP Północ, którzy przekazali uczniom informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zadbali o wyposażenie młodzieży w świadomość z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Przedstawiciel Centralnego Biura ds. Zwalczania Cyberprzestępczości poruszył kwestie odpowiedzialności cyfrowej oraz bezpieczeństwa w obliczu zagrożeń technologicznych. Spotkania z ratownikami medycznymi zapewniły obecnym możliwość zrealizowania praktycznych działań z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać prelekcji przedstawiciela Grupy Antykonfliktowej Komendy Wojewódzkiej Policji na temat rozwiązywania sporów bez przemocy. Kolejnym ważnym punktem programu była prelekcja prowadzona przez Policjantkę z Komendy Miejskiej dotycząca problematyki bezpieczeństwa i handlu ludźmi – zagadnienia trudnego, ale niezwykle ważnego.
Wszystkie spotkania były dostosowane do wieku uczniów i prowadzone w niezwykle ciekawy oraz przystępny sposób. Przed naszą młodzieżą już tylko bezpieczne i radosne wakacje!
Serdecznie dziękujemy wszystkim służbom za zaangażowanie i wszystkie ciekawe spotkania.















