II Konferencja Młodzieżowa

Podczas II Konferencji Młodzieżowej pt. „(nie)WIDOCZNE PROBLEMY” społeczność uczniowska Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu po raz kolejny udowodniła, że ma nie tylko ogromne serce, ale i chęć realnego działania. Organizatorem wydarzenia była grupa Młodzi Aktywni (w skład której wchodzą uczennice i uczniowie ZSŁ), wspierana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz firmę Przeobraźnia. Zespół Szkół Łączności odegrał kluczową rolę jako jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Tegoroczna konferencja, która odbyła się 23 kwietnia 2025 r. ponownie w Auli na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaangażowała liczne grono uczniów ZSŁ w działania organizacyjne – od rejestracji, przez obsługę techniczną i opracowanie materiałów promocyjnych, aż po wygłaszanie prelekcji.

Uczennice i uczniowie ZSŁ podczas prelekcji poruszyli następujące tematy:

„Jak media społecznościowe wpływają na naszą psychikę” – Natalia Lesińska (3fT)

„Dlaczego uzależnienie zaczyna się od ciekawości?” – Krysia Pomian (2i1T)

„Emocje: przewodnik czy przeszkoda” – Martyna Sadalska (3fT)

„Przyjaciel w potrzebie” – Iga Modrak (2i1T)

„Perfekcjonizm? Napęd czy pułapka?” – Bartosz Szyszka (2fT)

Po prelekcjach odbyły się warsztaty współprowadzone ze studentkami UAM. Zajęcia pt. „Włącz tryb samolotowy: techniki relaksacyjne w praktyce” poprowadziła również uczennica ZSŁ – Martyna Zakrzewska (3fT).

Konferencja oraz wideorelacja nie byłyby możliwe bez profesjonalizmu naszej ekipy technicznej: Piotra Piechockiego (5aT), Bartłomieja Osmańskiego (5fT), Tomasza Hadki (4fT), Stanisława Włosińskiego (4fT), Amelii Dziemidzionek (4fT), Stanisława Lulki (2fT), Grzegorza Armańskiego (2p2T) oraz Hanny Włodarczyk (2fT). Zespół był koordynowany i wspierany przez Pana Jordana Kurca.

W konferencji uczestniczyła również Pani Wicedyrektor Magdalena Jurczyk-Maciuszonek, która w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważne są inicjatywy tworzone przez młodzież. Na widowni zasiadła poznańska młodzież, rodzice, nauczyciele, w tym także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Łączności.

Całość wydarzenia przebiegała pod czujnym okiem Pani Psycholog Dominiki Kaczmarek, która wspierała młodych prelegentów i dbała o to, by wszystko odbywało się w dobrej atmosferze i z troską o uczestników.

Słowa uznania od zaproszonych gości były najlepszym dowodem na to, że konferencja była nie tylko sukcesem organizacyjnym, ale także przejawem wrażliwości, empatii i świadomości społecznej młodych ludzi.

fot. Jagoda Thiem (3fT), oprac. Bartosz Szyszka (2fT)