DOBRO w działaniu, ruszamy z projektem.

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Wolontariat z Klasą”, organizowanego przez Poznańskie Centrum Wolontariatu. Zgłosiliśmy do niego nasz autorski projekt „DOBROdziejnia – Empatia, Edukacja, Działanie”.

W ramach projektu odbyło się dziś szkolenie dla naszych wolontariuszy, które poprowadził Pan Grzegorz Kobuszewski, trener z Wielkopolskiego Centrum Wolontariatu. Były to warsztaty pod nazwą „DOBROdziejni”, mające na celu rozwijanie i wzmacnianie kompetencji niezbędnych w działalności wolontariackiej.

Spotkanie było okazją do zdobycia nowej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz budowania postawy opartej na empatii, odpowiedzialności i aktywnym działaniu na rzecz innych.

To dopiero początek realizacji naszego projektu, przed nami kolejne etapy, o których będziemy na bieżąco informować.
Przypominamy również wolontariuszom o trwającym konkursie, szczegóły znajdują się na plakacie.