Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?

Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?
Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?
Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?
Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?
Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?
Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?

W poniedziałek 3 grudnia 2018r. reprezentacje klas drugich naszego technikum miały okazję sprawdzić, jak dobrze znana jest im treść „Pana Tadeusza”. Uczestników konkursu w drzwiach powitał Sędzia Soplica w tradycyjnym kontuszu. Rywalizacja odbywała się w mniej tradycyjny sposób, bo za pośrednictwem platformy Kahoot. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 31 pytań, dotyczących sławnej epopei Adama Mickiewicza, a przygotowanych przez polonistki. Miejsca w czołówce zmieniały się w zawrotnym tempie, zdarzały się ciekawe odpowiedzi, jak na przykład ta, że Telimena uciekła z Petersburga z powodu długów a psy Asesora i Rejenta to Szybki i Wściekły. Ostatecznie jednak zwyciężyła reprezentacja klasy 2ET w składzie: Adam, Filip, Wiktor, Stanisław i Wojtek. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas 2C1T i 2AT.

Na zakończenie chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Sędzią Soplicą. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim reprezentacjom dziękujemy za udział w turnieju.

Komisja humanistyczna 

Skip to content