Jak dobrze znamy „Pana Tadeusza”?

W poniedziałek 3 grudnia 2018r. reprezentacje klas drugich naszego technikum miały okazję sprawdzić, jak dobrze znana jest im treść „Pana Tadeusza”. Uczestników konkursu w drzwiach powitał Sędzia Soplica w tradycyjnym kontuszu. Rywalizacja odbywała się w mniej tradycyjny sposób, bo za pośrednictwem platformy Kahoot. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 31 pytań, dotyczących sławnej epopei Adama Mickiewicza, a przygotowanych przez polonistki. Miejsca w czołówce zmieniały się w zawrotnym tempie, zdarzały się ciekawe odpowiedzi, jak na przykład ta, że Telimena uciekła z Petersburga z powodu długów a psy Asesora i Rejenta to Szybki i Wściekły. Ostatecznie jednak zwyciężyła reprezentacja klasy 2ET w składzie: Adam, Filip, Wiktor, Stanisław i Wojtek. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas 2C1T i 2AT.

Na zakończenie chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Sędzią Soplicą. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim reprezentacjom dziękujemy za udział w turnieju.

Komisja humanistyczna 

Powiązane aktualności