Jak skutecznie nauczyć się mówić w języku niemieckim?Program „Kulturweit” w ZSŁ

Z końcem lutego zakończył się w naszej szkole półroczny pobyt niemieckiej wolontariuszki Mette Woidtke w ramach programu „Kulturweit”. Program ten jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec oraz Niemieckiej Komisji UNESCO i wspiera szkoły realizujące program DSD I PRO na całym świecie.

Już od pięciu lat wnioskujemy o przyznanie naszej szkole osoby
z Niemiec, aby wspierała uczniów klas niemieckojęzycznych, przygotowujących się do egzaminu DSD I PRO.

DSD I PRO (Deutsches Sprachdiplom / Niemiecki dyplom językowy na poziomie A2/B1) to bezpłatna propozycja dla uczniów uczących się języka niemieckiego poza granicami Niemiec, stworzona z inicjatywy Stałej Konferencji Ministrów Edukacji i Kultury Krajów Związkowych RFN (KMK).

„Muttersprachler” przekazuje kompleksowy obraz Niemiec poprzez informacje o życiu kulturalnym, społecznym i politycznym. Dla uczniów to doskonała okazja do kontaktu z żywym językiem w praktyce. Dowiadują się  oni również wielu rzeczy, na przykład o kulturze, których nie ma w podręcznikach. Niewiele szkół w Polsce ma taką ofertę.

Szkolnym koordynatorem programu „Kulturweit” jest pani Romana Kaczmarek.

Powiązane aktualności