Kolejne sportowe sukcesy uczniów ZSŁ

Maciej Banaszak, to kolejny uczeń z klasy 3 PAT, któremu należą się gratulacje i wielkie brawa za osiągnięcia sportowe. Maciej 17 lipca 2021 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski U16 w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas, 18 lipca 2021 wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski U16 w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 95 km. A tydzień temu w sobotę 4 września zdobył kolejny złoty medal podczas Finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w kategorii jazda indywidualna na czas.

Maciej od roku trenuje kolarstwo szosowe w profesjonalnym klubie KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, wcześniej trenował piłkę nożną i zawsze bardzo dużo jeździł na rowerze :-). Aktualnie ma treningi 6 razy w tygodniu, przejeżdża na nich od 350 do 550 km na tydzień. W ciągu roku treningów przejechał 9000 km. Po prostu WOW !!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.