NOC ZAWODOWCÓW W ZSŁ 04.10.2019

Noc Zawodowców jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, która ma celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Gospodarzem wydarzenia Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0 w Poznaniu jest Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.

NOC ZAWODOWCÓW 2019 – EDYCJA 2.0 będzie odbywała się w czterech miastach:

  • GNIEZNO – miejsce wydarzenia – CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W GNIEŹNIE
  • NOWY TOMYŚL – miejsce wydarzenia – POWIATOWE CENTRUM SPORTU W NOWYM TOMYŚLU
  • OBORNIKI- miejsce wydarzenia – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. UNICEF
  • POZNAŃ- miejsce wydarzenia – ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W POZNANIU

Podczas drugiej edycji NOCY ZAWODOWCÓW, która na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń CWRKDiZ swoją ofertę edukacyjną w niecodzienny sposób zaprezentują szkoły ponadpodstawowe w Wielkopolsce. Oferta ich kształcenia jest niezwykle zróżnicowana, ale łączy je jedno. W sposób teoretyczny ale przede wszystkim praktyczny edukują przyszłych zawodowców m.in.: kucharzy, cukierników, piekarzy, stolarzy, mechaników samochodowych, logistyków, fotografów, budowlańców, fryzjerów, informatyków, handlowców, operatorów oraz ślusarzy.

Na zwiedzających czeka wiele dodatkowych atrakcji. W każdym mieście promowane będą inne zawody i specjalności, w których kształcą szkoły uczestniczące w NOCY ZAWODOWCÓW. Konkursy, strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zwodu oraz stoiska pracodawców.

NOC ZAWODOWCÓW to świetna okazja do spotkania i rozmowy zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami.

Serdecznie zapraszamy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, a także ich rodziców, którzy stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacji.

NOC ZAWODOWCÓW ma za zadanie pokazać, że szkoła, która daje zawód, to dobry wybór, który daje szerokie perspektywy na dalszą karierę zawodową.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Szczegóły na: www.noczawodowcow.pl oraz Facebook