Otwarta lekcja historii

15 czerwca 2022 uczennice i uczniowie klas 3peT i 3pfT wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – otwartej lekcji historii pt. „Rogate diabły – udział Wielkopolan w wojnie 1920 roku”. Był to fragment projektu „Edukacja Młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020 – 2022”. Lekcja odbyła się w budynku Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego (PCSS), w laboratorium PSNC FutureLabs przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu.

Zajęcia poprowadził były nauczyciel Zespołu Szkół Łączności, Mikołaj Klorek. W czasie tej lekcji uczeń klasy 3geT Mateusz Szlas zaprezentował aparat telegraficzny JUZA, będący w zbiorach naszego szkolnego muzeum, który był wykorzystywany do łączności przez Wojsko Polskie w latach międzywojennych.

Powiązane aktualności