Sukcesy uczniów ZSŁ

Fot. Kacper Kaczmarek i Wiktor Nowacki (od lewej)

25. stycznia br. uczniowie Zespołu Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu, z klasy IIIeT: Wiktor Nowacki i Kacper Kaczmarek wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Robotów „XII Robotic Arena”, odbywających się w Hali Stulecia, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Wiktor, startując w kategorii Freestyle, polegającej na pełnej dowolności zbudowanej konstrukcji, prezentował ramię robotyczne „Copernicus” wraz z systemem wizyjnym. Całość, stanowiąca miniaturę prawdziwego robota przemysłowego, została nagrodzona przez jury II miejscem. Natomiast Kacper wystartował w kategorii Combat, w której należało stworzyć zdalnie sterowanego robota walczącego w specjalnej klatce z innymi konstrukcjami również zgłoszonymi w tej kategorii. Zdobył z nim V miejsce.

Powiązane aktualności

Powiązane zawody