Tydzień Walki z Otyłością w ZSŁ 17 – 21.10.2022r.

W ramach działań profilaktycznych młodzież ZSŁ uczestniczyła w następujących wydarzeniach:

W poniedziałek 17.10.2022r. w sali samokształceniowej p. dr Jana Krzysztoszek z AWF w Poznaniu poprowadziła prelekcję na temat popularnych diet oraz faktów i mitów zdrowego odżywiania. W wykładzie udział brali uczniowie klas: 2AT, 2 PT, 4PET, 1FT, 3 AT,1 RT i 4 Pi1T. Wszystkim pozostałym klasom prelekcja została udostępniona w wersji on-line.

W środę 19.10. w sali gimnastycznej odbyły się warsztaty z trenerką personalną, byłą bokserką i Strong Woman, wielokrotną Mistrzynią Polski i Europy w boksie oraz Mistrzynią Świata w trójboju siłowym p. Karoliną Koszelą. W treningu aktywnie uczestniczyli uczniowie z następujących klas: 2 i2T, 3 FT, 4Pi2T, 1EB, 2 AT, 4 PTT

W czwartek 20.10. w sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje Sportowe Talenty. W wydarzeniu udział wzięli: Bajer Mikołaj  4PAT– rzut młotem, Banaszak Maciej 4PAT – kolarstwo szosowe, Antoni Bednarek 3 FT – kajakarstwo, Pośpiech Paweł 3ET/TT i Kruk Nikodem 2AT – skok o tyczce, Rudny Mateusz 3AT – kendama, Gonda Jakub  3ET /TT– szermierka, Pudelski Tomasz 3ET/TT – boks amatorski oraz Kapciński Kacper 4GFT – grupa rekonstrukcyjna LEGIO XXI RAPAX

W terminie 17 – 28.10. 2022r. podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie wszystkich klas I-IV ZSŁ brali udział w konkursie „Wyzwania Sportowe”. Poniżej przedstawiamy wyniki:

  1. podciąganie na drążku nachwytem z pozycji pełnego wyprostu ramion

I miejsce z wynikiem 78 podciągnięć – klasa 1EB

II miejsce z wynikiem 73 podciągnięć – klasa 2i1T

III miejsce z wynikiem 69 podciągnięć – klasa 2PT

  • skoki na skakance – jak najwięcej w ciągu 1 min. 

I miejsce z wynikiem 779 skoków – klasa 2i2T

II miejsce z wynikiem 680 skoków – klasa 4PFT

III miejsce z wynikiem 632 skoków – klasa 4Pi2T

  • plank (deska) – jak najdłuższe utrzymanie ciała w pozycji deski na przedramionach

I miejsce z wynikiem 29 min 37 sek. – klasa 2PT

II miejsce z wynikiem 28 min 13 sek. – 1P2T

III miejsce z wynikiem 26 min 51 sek. – 2RT

Rekordowe wyniki indywidualne uzyskali:

Martin Jędrasiak z 4Gi2T – podciąganie na drążku 34 razy

Aleksandra Biedermann z 2i2T  – skakanka 197 skoków/ 1min

Konrad Broniarczyk z 2PT – deska 15 minut

GRATULACJE !!!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

ze sportowym pozdrowieniem

Zespół Wychowania Fizycznego

Powiązane aktualności

Powiązane zawody