Wiktor Nowacki laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej” (Edycja 2021)

W dniu 11 marca 2021r. odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Konkurs organizowany był przez pracowników Katedr, powstałych z Instytutu Elektroniki, wraz z partnerami: firmą SIEMENS i KAMAMI. Kierowany był do uczniów szkół średnich, którzy interesują się Elektroniką, Automatyką, Robotyką, Informatyką, a także lubią samodzielnie eksperymentować. Konkurs miał formułę otwartą, tzn. że nie miał ściśle określonego zadania. Uczestnicy przysyłali projekty zrealizowane praktycznie, mieszczące się w zakresie tematyki konkursu. Komisja konkursowa po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi projektami wyłoniła dziesięć najlepszych prac, które w czasie finału rywalizowały o jak najlepsze miejsca i cenne nagrody.

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej” został uczeń naszej szkoły Wiktor Nowacki z klasy 4 eT(projekt: Robot typu delta „Astra*”)

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 60 osób z całej Polski, które pracując samodzielnie lub w 2‑osobowych zespołach przesłały 38 projektów. Tematyka projektów była niezwykle szeroka i obejmowała prace nie tylko z zakresu elektroniki. Zainteresowanie konkursem po raz kolejny przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Młodzi ludzie mają nie tylko niezwykłe pomysły, bardzo głęboką wiedzę techniczną, ale nade wszystko znajdują czas, aby te pomysły realizować.  

Jury przyznało wybranym finalistom dwa stypendia Dziekana Wydziału AEiI wypłacane przez pierwszy rok studiów na Kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez JM Rektora Politechniki Śląskiej, firmy SIEMENS, KAMAMI, Lekom oraz  Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dodatkowo, Jury Konkursu przyznało 21 wyróżnień II stopnia.

Transmisję z Gali Finałowej, zawierającą m.in. prezentację projektu Wiktora Nowackiego, można zobaczyć na kanale YouTube:

Podsumowanie konkursu na stronie:

http://konkurs.aei.polsl.pl/

Powiązane aktualności

Powiązane zawody