Wolontariuszka z Bawarii w ZSŁ!

W naszej szkole od października br. do marca 2021 przebywać będzie Stephanie Beck – wolontariuszka programu Kulturweit. „Kulturweit“ jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec (AA) oraz Niemieckiej Komisji UNESCO i wspiera szkoły realizujące program DSD PRO na całym świecie.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną Stephanie będzie aktywnie wspiera nauczycieli języka niemieckiego podczas zajęć zdalnych w grupach przygotowujących się do egzaminu DSD PRO. Obecność Stephanie jako native speakera będzie fantastyczną okazją do poprawy biegłości językowej i wsłuchiwania się w oryginalny akcent.

A oto jak ona sama się przedstawia:

Hallo,

meine Name ist Stephanie.

Ich freue mich hier zu sein.

Ich bin für 6 Monate nach Polen gekommen, um an eurer Schule den Deutschunterricht zu unterstützen.

Ich komme aus Deutschland, genauer gesagt aus dem beschaulichen Bayern und habe dort in diesem Jahr das Deutsche Abitur abgelegt.

Mein Wunsch war es nach dem Abitur etwas Auslandserfahrung zu sammeln und deshalb bin ich über Kulturweit hierher nach Poznań gekommen.

Ich freue mich auf ein interessantes und lehrreiches Halbjahr hier in Polen und natürlich auf engagierte Schüler, denen ich ganz viel Deutsch beibringen kann.

Powiązane aktualności