WYNIKI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „LESEN GEHEN…”

WYNIKI VIII EDYCJI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „LESEN GEHEN…” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W piątek, 30 listopada 2022 na stronie Biblioteki Filologicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ogłoszone zostały wyniki finału konkursu pięknego czytania „Lesen gehen…” zorganizowanego przez Bibliotekę, której partneruje Instytut Goethego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego. 

Uczeń naszej szkoły Leon Oelschlegel z klasy IV PI1T otrzymał wyróżnienie w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen… ”

http://bfn.amu.edu.pl/?cat=6

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu interpretacji  dwóch wybranych  utworów literackich. Leon zaprezentował  wiersze „Weltverwandschaft” Franza Janowitza oraz „Gedicht gegen die Angst” autorstwa Ilmy Rakusa.

Jury konkursowe doceniło trafność interpretacji, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny  wystąpienia naszego ucznia.

Składamy serdeczne podziękowania za pełne emocji i zaangażowania prezentacje wierszy! 

Szkolny koordynator konkursu „Lesen gehen…”: Aleksandra Stachowiak

Powiązane aktualności