Znamię? Znam je! Profilaktyka zdrowia.

Każdego roku w Polsce onkolodzy odnotowują 2500 – 3000 przypadków nowych zachorowań na czerniaki. Niestety blisko 30% chorych umiera z powodu tego nowotworu, gdyż zbyt późno trafia do lekarzy. Właśnie dlatego nasza szkoła postanowiła wziąć udział w programie “Znamię? Znam je!”. Jest to program edukacyjny mający na celu upowszechnienie wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie świadomości i kształtowanie odpowiedzialnych zachowań prozdrowotnych młodzieży. Dlatego też zaprosiliśmy naszych uczniów do udziału w zajęciach w ramach programu.

Na zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez Wicedyrektor Magdalenę Jurczyk-Maciuszonek oraz psycholog szkolną Dominikę Kaczmarek spotkały się klasy 1I1T, 1I2T, 2FT, 2RT, 3I1T oraz 3I2T.  Uczniowie zapoznali się z metodą ABCDE Czerniaka, dzięki której mogą sami wprowadzić profilaktykę do swojej codzienności. W klasach IV zajęcia prowadzone są w ramach godzin wychowawczych czy lekcji biologii.

Badajmy się. Zdrowie jest najważniejsze.

Powiązane aktualności