ZSŁ na Arenie Zawodów

15 listopada 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena odbyła się kolejna edycja „Areny Zawodów” w ramach akcji „Szacun dla Zawodowców”. Organizatorami imprezy było Miasto Poznań i Powiat Poznański.

Podczas Areny Zawodów na specjalnych  13 wyspach można było zapoznać się z umiejętnościami zawodowymi, których można się nauczyć w szkołach aglomeracji poznańskiej. Zaprezentowano zawody, które zdobędą absolwenci szkoły podstawowej w trakcie kształcenia zawodowego w technikach i szkołach branżowych. Łącznie zwiedzający mogli zobaczyć około 70 zawodów. Poza wyspami zawodowymi, uczniowie mogli porozmawiać z doradcami zawodowymi, którzy pomagali zaplanować drogę edukacyjno-zawodową. Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu prezentował zawody, w których kształci, na 3 wyspach zawodowych:

elektryka, elektronika i energetyka

nowe technologie IT

poligrafia i fotografia

Pan Przemysław Foligowski Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania zaznaczył, że Arena Zawodów to „święto wszystkich poznańskich szkół zawodowych – szkół nowoczesnych, otwartych, które dają dobre wykształcenie”.

Więcej o kampanii „Szacun dla zawodowców” można znaleźć na stronie – https://zawodowcy.poznan.pl/

Powiązane aktualności

Powiązane zawody