Podczas trzeciej edycji Młodzieżowego Forum wymiany dobrych praktyk nie mogło zabraknąć drużyny ZSŁ, która godnie reprezentowała szkołę i stała się wzorem dla innych. Gratulujemy!
Podczas trzeciej edycji Młodzieżowego Forum wymiany dobrych praktyk nie mogło zabraknąć drużyny ZSŁ, która godnie reprezentowała szkołę i stała się wzorem dla innych. Gratulujemy!
Pamięć jest jednym z elementów tożsamości narodowej, a wychowanie młodych ludzi w tym duchu jest obowiązkiem szkoły. Staramy się kształtować odpowiedzialność młodzieży oraz wychowywać do wartości organizując coroczne wyjścia młodzieży na pobliskie miejsca pamięci. Uczniowie klas 2et i 1ptt odwiedzili cmentarz na poznańskiej Cytadeli w przededniu Wszystkich Świętych, by uporządkować groby i uczcić pamięcią Tych, którzy odeszli. Uczniowie byli pod opieką Pani Sandry Kaczmarskiej, Pani Eweliny Kawczyńskiej i Pana Macieja Koniecznego.
W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, na prośbę Samorządu Uczniowskiego ZSŁ, zajęcia dydaktyczne w dniu 31. października zostają skrócone do 25 minut. Decyzja ta, jest zgodna z paragrafem 47 punkt 5 Statutu Szkoły.
Harmonogram lekcji skróconych w dniu 31.10.2019 /czwartek/
| Lp. | Lekcja z godziny: | Lekcje w dniu 31.10.2019 |
| 1. | 7.20 | 7.30 |
| 2 | 8.10 | 8.00 |
| 3 | 9.05 | 8.30 |
| 4 | 10.00 | 9.00 |
| 5 | 11.00 | 9.30 |
| 6 | 11.55 | 10.00 |
| 7 | 13.00 | 10.30 |
| Przerwa obiadowa 10.55 – 11.30 | ||
| 8 | 14.05 | 11.30 |
| 9 | 15.00 | 12.00 |
| 10 | 15.55 | 12.30 |
| 11 | 16.45 | 13.00 |
| 12 | 17.35 | 13.30 |
| 13 | 18.25 | 14.00 |
| 14 | 19.15 | 14.30 |
| 15 | 20.05 | 15.00 |
W dniu 17.10.2019r. klasa 2b3t pod opieką Pani Moniki Kasperskiej i Pani Klaudii Mroczek uczestniczyła w lekcji muzealnej o baroku w Muzeum Narodowym.
Dnia 18.10.2019r. przedstawiciele grup DSD PRO z Technikum Łączności – Żaneta Gradowska – uczennica klasy 3 C2T, Remigiusz Szypuliński – uczeń klasy II ET, Jan Jaranowski – uczeń klasy 1 GI2T wraz z opiekunem p. Aleksandrą Stachowiak wzięli udział w jubileuszu 40-lecia współpracy Poznania i Hanoweru. Spotkanie między prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem i delegacją z Hanoweru, wśród której znaleźli się Sabine Tegtmeyer-Dette, pierwsza radna Hanoweru i Herbert Schmalstieg, były nadburmistrz, odbyło się w sali Mickiewicza Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


W jubileuszu wziął udział ambasador RFN Rolf Nike oraz zastępczyni prezydenta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska. Radę Miasta reprezentował jej przewodniczący Grzegorz Ganowicz. W drugiej części spotkania przysłuchiwaliśmy się dyskusji panelowej, w której wzięli udział: prezydent Jacek Jaśkowiak, przedstawiciele Hanoweru, a także prezes poznańskiego Volkswagena Jens Ocksen. 40. rocznica była okazją do podsumowania dotychczasowych wspólnych osiągnięć oraz merytorycznej dyskusji o przyszłości.
Celem akcji jest:
W ramach Tygodnia Walki z Otyłością wybrane klasy będą uczestniczyły w prelekcjach ze specjalistami:
21 października z p. dr Agatą Korcz z AWF
23 października z lekarzem medycyny sportu i ortopedą p. Przemysławem Kubalą
24 października z p. dietetyk Iloną Murawicz
25 października z trenerką personalną, wielokrotną mistrzynią Polski i Europy w boksie Karoliną Koszelą (warsztaty)
Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy szkoły w tygodniu od 21 do 25.10. będą mogli podczas przerw dokonać pomiaru wagi i wzrostu w celu obliczenia swojego BMI (Body Mass Index) w gabinecie Pani Pielęgniarki.
Zadania dla klas:
informacje dodatkowe:
Zdrowe drugie śniadanie powinno być podzielne (tak aby osoby chętne mogły spróbować), wykonanie winno odbyć się w higienicznych warunkach oraz być estetycznie zaprezentowane w świetlicy szkolnej. Klasa musi zadbać również o papierowe talerze i jednorazowe widelce.
Stopień zaangażowania się klas w całą akcję będzie podlegał ocenie i naliczeniu punktów do Ligi Klas. Dodatkowo jedna z klas, ta która uzyska największą ilość punktów zostanie nagrodzona wyjściem do kina J. Fundatorem nagrody jest Rada Rodziców.

W Czechach w dniach 20-21 września odbywały się zawody MEMORIÁL FRANTIŠKA ČERVÍNA. Złoty medal zdobył Jakub Siemiński – uczeń Technikum Łączności z klasy 2A1T.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.