Czas zakończeń

Koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie. A wraz z nim – domykamy i kończymy wiele innych działań i projektów, w które angażowali się nasi uczniowie.

W środę 31.05 w Scenie na Piętrze mogliśmy uczestniczyć w Gali kończącej kolejną edycję projektu Poznań Uzależniony od Profilaktyki. Projekt obejmował liczne i różnorodne działania mające na celu ograniczanie rozmiarów używania lub nadużywania substancji psychoaktywnych oraz zapobieganie różnorodnym szkodom zdrowotnym i społecznym, które są z tym związane. 

W programie profilaktycznym uczestniczyli uczniowie z klas 1ET, 1FT, 1RT oraz 1TT.

A co działo się w ramach programu?

  • Akcja “Kino z klasą” w kinie Muza, gdzie uczniowie uczestniczyli w projekcjach filmów profilaktycznych (“Sala samobójców. Hejter” klasa 1ET, “C’mon c’mon” klasy 1FT 1RT, “Powrót Bena” klasa 1TT) oraz dyskusji z socjoterapeutką i prezeską fundacji ReStart Joanną Pijacką.
  • Zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w zespołach klasowych.
  • Zajęcia profilaktyczne z wychowawcami klas.
  • Promowanie profilaktyki zdrowotnej w ramach Poznańskich Dni Rodziny (o czym możecie przeczytać tutaj: https://zsl.poznan.pl/poznanskie-dni-rodziny/).
  • Konkurs w kategoriach Performance oraz Memy. 

Zwieńczeniem projektu była uroczysta Gala, na której uczniom nagrody i wyróżnienia wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Poznania – Jędrzej Solarski. Na Gali obecni byli także przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Straży Miejskiej Miasta Poznania. I oczywiście – uczniowie i opiekunowie zaangażowani w program.

Na Gali wyróżnieni zostali: Martyna Zakrzewska (klasa 1FT), Piotr Sakowski (klasa 1RT), Aleksander Napierała (klasa 1RT), Mateusz Kurzyca (klasa 1TT) oraz opiekun – psycholog Dominika Kaczmarek. 

Nagrodę za zaangażowanie w program i uczestnictwo w konkursie otrzymała także klasa 1RT wraz z wychowawcą – Moniką Kudlińską.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny w wykonaniu Alicji Szemplińskiej, która nie tylko dała popis wokalny, ale również spotkała się z uczniami po występie.

Naszym uczniom gratulujemy i jednocześnie cieszymy się, że tak prężnie działają w obszarze profilaktyki zdrowia, a Pani Iwonie Garczyńskiej (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miasta Poznania, koordynatorka programu Poznań Uzależniony od Profilaktyki) oraz Pani Joannie Pijackiej (socjoterapeutka, prezeska Fundacji ReStart) bardzo dziękujemy za stworzenie naszym uczniom możliwości do działań profilaktycznych.

I do zobaczenia w kolejnej edycji!

Powiązane aktualności