Poznańskie Dni Rodziny

Uczniowie ZSŁ to osoby o różnorodnych pasjach, wielu zdolnościach i szerokiej wiedzy, ale także ogromnej świadomości. Nie są im obce zagadnienia profilaktyki zdrowia psychicznego czy fizycznego. Angażują się w liczne programy i wolontariaty, które wspierają promocję każdego obszaru zdrowia.

W ostatnim czasie troje naszych uczniów – Martyna Zakrzewska (klasa 1FT), Aleksander Napierała (klasa 1RT), Piotr Sakowski (klasa 1RT) – skorzystało z możliwości promowania profilaktyki zdrowia w ramach Poznańskich Dni Rodziny. Uczniowie ZSŁ zostali wybrani do działalności jako jedna z 8 szkół poznańskich.

Martyna, Piotr i Aleksander aktywnie uczestniczyli w spotkaniach w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych, gdzie we współpracy z przedstawicielami pozostałych szkół,  rozpracowywali zagadnienia profilaktyki zdrowia psychicznego. Efekt ich pracy można było zobaczyć w niedzielę (14.05) na Inauguracji Poznańskich Dni Rodziny na Placu Wolności.

Cieszymy się, że nasi uczniowie to świadomi młodzi ludzie, którzy z ogromną energią działają na rzecz innych.

Pani Iwonie Garczyńskiej (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miasta Poznania, koordynatorka programu Poznań Uzależniony od Profilaktyki) oraz Pani Joannie Pijackiej (socjoterapeutka, prezeska Fundacji ReStart) bardzo dziękujemy za stworzenie naszym uczniom możliwości do działań profilaktycznych. Ale przede wszystkim – dziękujemy za ogrom energii i pracy włożonej w działalność profilaktyczną.

Poznańskie Dni Rodziny w fotografiach uwieczniła Martyna Zakrzewska (klasa 1FT).

Powiązane aktualności