Międzynarodowy wolontariat i program „DSD I Pro”

Przez pół roku uczniowie grup „DSD I Pro” mogli korzystać w naszej szkole z pomocy wolontariusza międzynarodowego programu „Kulturweit”. Florian Blumberg z Badenii-Wirtembergii wspierał nauczycielki języka niemieckiego jako native-speaker na zajęciach przygotowujących do uzyskania międzynarodowego certyfikatu
języka niemieckiego. Program „DSD I Pro” realizowany jest w naszej szkole od sześciu lat. Zajęcia odbywają się w
15-osobowych grupach i są dla uczniów bezpłatne jak i sam egzamin. Egzamin DSD I Pro jest egzaminem państwowym, którego znajomość jest sprawdzana w Niemczech. Uzyskany certyfikat „DSD I Pro” honorowany jest przez pracodawców w Polsce i za granicą oraz daje potwierdzenie znajomości języka niemieckiego zawodowego na poziomie B1. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce „Rekrutacja”. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Florianem przygotowanego i przeprowadzonego przez
ucznia grupy „DSD I Pro” Jacka Kurpisza z klasy 2i1t.

Opracowanie: Pani Romana Kaczmarek.

Powiązane aktualności