Drużynowe Mistrzostwa Szkół Miasta Poznania w szachach.

W Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu zostały rozegrane w dniach 8-9.11.2019 roku Drużynowe Mistrzostwa Szkół Miasta Poznania w szachach. Zawody zostały przeprowadzone na zlecenie Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Jerzy Małecki Dyrektor Zespołu Szkół Łączności. W kategorii szkół średnich startowało 13 drużyn . Wyniki końcowe były następujące: I miejsce zajęła VIII Liceum Ogólnokształcące 14 pkt. meczowych, II miejsce XIV Liceum Ogólnokształcące 9 pkt. , a miejsca od III do VIII z taką samą liczbą punktów meczowych 8 w kolejności zajęły reprezentacje: III Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące im.św. Marii Magdaleny, 6 Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Łączności, 2 Liceum Ogólnokształcące, XI Liceum Ogólnokształcące. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kontrolowanych ma dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla zawodnika.

W kategorii szkół podstawowych –Igrzyska Dzieci I miejsce  wywalczyła Dwujęzyczna Polsko Angielska Szkoła Podstawowa zdobywając 14 pkt. meczowych, II miejsce SP nr 61 10 pkt., III miejsce GAUDIUM ET STUDIUM 9 pkt. W turnieju startowało 11 szkół. W kategorii Igrzysk Młodzieży I miejsce zajęła szkoła: SSP 3 DĘBINKA POZNAŃ która zdobyła 13 pkt. meczowych, II miejsce Dwujęzyczna Polsko Angielska SP 12 pkt. meczowych, III miejsce SP 56 POZNAŃ 11 pkt. meczowych. Startowało 8 szkół. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kontrolowanych na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla zawodnika.

Rolę sędziów pełnili: Paweł Staniszewski, Hanna Zboroń i Marek Zboroń.  

Powiązane aktualności