Egzamin DSD I

W dniu 14 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach DSD przystąpili do egzaminu DSD I. Egzamin DSD I składał się z zadań sprawdzających opanowanie języka niemieckiego ze słuchania, czytania oraz pisania.

W Zespole Szkół Łączności realizowane są programy DSD I dla uczniów gimnazjum oraz DSD PRO dla uczniów technikum. Program DSD (Deutsches Sprachdiplom/ Niemiecki Dyplom Językowy) to bezpłatna propozycja dla uczniów uczących się języka niemieckiego poza granicami Niemiec, stworzona z inicjatywy Stałej Konferencji Ministrów Edukacji i Kultury Krajów Związkowych RFN (KMK). Na certyfikacie uzyskanym po zdaniu egzaminu DSD widnieje informacja, na jakim poziomie został on zdany. Certyfikaty te są honorowane przez wszystkie instytucje i uczelnie w Europie oraz przez pracodawców w Niemczech jako poświadczenie umiejętności językowych. Szkoły realizujące program DSD funkcjonują na całym świecie, tworząc sieć szkół Partnerzy przyszłości.

Naszej grupie DSD I życzymy powodzenia na egzaminie ustnym DSD I, który odbędzie się 20 marca w naszej szkole. Zainteresowanych egzaminem DSD oraz inicjatywami instytucji wspierających nauczanie języka niemieckiego zachęcamy do odwiedzenia linków:

www.auslandschulwesen.de

www.pasch-net.de

www.goethe.de

Opiekun grupy: Aleksandra Stachowiak

Powiązane aktualności