INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W SZACHACH

W dniu 13.10.2021 roku w sali samokształceniowej odbyły się kolejne zawody szachowe dla uczniów Zespołu Szkół Łączności. W tym roku do Indywidualnych Mistrzostw przystąpiło 21 szachistów, a tytułu bronił Karol Nowacki uczeń klasy 3GAT. Po bardzo zaciętej rywalizacji z wynikiem 100% czyli 5 punktów z pięciu partii Mistrzem Szkoły został ponownie Karol Nowacki. II miejsce zajął Tymoteusz Lesień z klasy 1I1T zdobywając 4 pkt. III miejsce przypadło aż 4 uczniom przy czym w punktacji pomocniczej kolejność przedstawia się następująco: Dawid Liberski 4B3T, Jan Ignaszak 1RT, Igor Preuss 3GAT, Dawid Bogacz 3GI1T – wszyscy zdobyli 3,5 pkt. z 5 gier. Miejsca od 7 -10 zajęli w kolejności: Łukasz Zacharski 1AT, Olaf Sipurzyński 4ET, Mikołaj Kryszkowiak 3PET, Jakub Stefaniak 1ET/TT –wszyscy zdobyli 3,0 pkt. z 5 partii. Turniej rozegrano systemem kontrolowanym na dystansie 5 rund. Kolejna impreza szachowa planowana jest w II semestrze. Zawody poprowadził pan Paweł Staniszewski.