Jubileusz 40-lecia współpracy Poznania i Hanoweru

Dnia 18.10.2019r. przedstawiciele grup DSD PRO z Technikum Łączności – Żaneta Gradowska – uczennica klasy 3 C2T, Remigiusz Szypuliński – uczeń klasy II ET, Jan Jaranowski – uczeń klasy 1 GI2T wraz z opiekunem p. Aleksandrą Stachowiak wzięli udział w jubileuszu 40-lecia współpracy Poznania i Hanoweru. Spotkanie między prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem i delegacją z Hanoweru, wśród której znaleźli się Sabine Tegtmeyer-Dette, pierwsza radna Hanoweru i Herbert Schmalstieg, były nadburmistrz, odbyło się w sali Mickiewicza Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W jubileuszu wziął udział ambasador RFN Rolf Nike oraz zastępczyni prezydenta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska. Radę Miasta reprezentował jej przewodniczący Grzegorz Ganowicz. W drugiej części spotkania przysłuchiwaliśmy się dyskusji panelowej, w której wzięli udział: prezydent Jacek Jaśkowiak, przedstawiciele Hanoweru, a także prezes poznańskiego Volkswagena Jens Ocksen. 40. rocznica była okazją do podsumowania dotychczasowych wspólnych osiągnięć oraz merytorycznej dyskusji o przyszłości.

Powiązane aktualności