Tydzień walki z otyłością 21.10.2019 – 25.10.2019

 

Celem akcji jest:

  • poszerzenie wiedzy na temat nadwagi i otyłości jako choroby cywilizacyjnej
  • zachęcenie młodzieży do dbałości o własne zdrowie
  • podjęcie decyzji o zmianie nawyków żywieniowych
  • podejmowaniu aktywności fizycznej w czasie wolnym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

W ramach Tygodnia Walki z Otyłością wybrane klasy będą uczestniczyły w prelekcjach ze specjalistami:

21 października z p. dr Agatą Korcz z AWF

23 października z lekarzem medycyny sportu i ortopedą p. Przemysławem Kubalą

24 października z p. dietetyk Iloną Murawicz 

25 października z trenerką personalną, wielokrotną mistrzynią Polski i Europy w boksie Karoliną Koszelą (warsztaty)

Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy szkoły w tygodniu od 21 do 25.10. będą mogli podczas przerw dokonać pomiaru wagi i wzrostu w celu obliczenia swojego BMI (Body Mass Index) w gabinecie Pani Pielęgniarki.

Zadania dla klas:

  • przygotowanie plakatu na temat Walki z Otyłością (ocenie podlega wartość merytoryczna i estetyka wykonania) – termin oddania 17.10. (czwartek)
  • przygotowanie zdrowego drugiego śniadania (kanapka, sałatka, inne) plus wydrukowany w kilku egzemplarzach przepis – termin wykonania, prezentacja i degustacja 22.10. (wtorek)
  • przebycie jak największej ilości kroków z krokomierzem lub aplikacją  podczas 3 godzin lekcyjnych z wychowania fizycznego w terminie 15 -31.10. – (wynik końcowy dla klasy, to suma kroków 15 uczniów z klasy z największą liczbą kroków z trzech wyznaczonych lekcji wf)
  • klasa pełniąca dyżur w terminie 21-25.10. przygotowuje prezentacje multimedialną na temat walki z nadwagą i otyłością

informacje dodatkowe:

Zdrowe drugie śniadanie powinno być podzielne (tak aby osoby chętne mogły spróbować), wykonanie winno odbyć się w higienicznych warunkach oraz być estetycznie zaprezentowane w świetlicy szkolnej. Klasa musi zadbać również o papierowe talerze i jednorazowe widelce.

Stopień zaangażowania się  klas w całą akcję będzie podlegał ocenie i naliczeniu punktów do Ligi Klas. Dodatkowo jedna z klas, ta która uzyska największą ilość punktów zostanie nagrodzona wyjściem do kina J. Fundatorem nagrody jest Rada Rodziców.

Powiązane aktualności