Konkurs Pięknego Czytania

Etap wojewódzki VII edycji Konkursu Pięknego Czytania w języku niemieckim LESEN GEHEN…

Dnia 11 maja 2019 roku w Bibliotece Filologicznej NOVUM UAM w Poznaniu odbyła się siódma edycja Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Oddział w Poznaniu, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego.

Zadaniem uczestników była prezentacja dwóch wybranych wierszy z listy utworów, opracowanej przez organizatorów konkursu. Jury oceniało płynność czytania, wymowę, intonację i interpretację.

Naszą szkołę wzorowo reprezentowały dwie uczennice:  Zofia Kazmucha z klasy III AG oraz Maja Komorowska z klasy III PG. Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i z pewnością wyniosły niezapomniane wrażenia.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom pięknych interpretacji utworów, odwagi oraz zaangażowania!

Aleksandra Stachowiak

Powiązane aktualności