Mein Beruf ist spitze!

Wyniki ogólnopolskiego konkursu dla uczennic szkół o profilu zawodowym – Mein Beruf ist spitze! MÓJ ZAWÓD JEST SUPER!

https://www.goethe.de/ins/pl/de/spr/unt/for/gia/fka.cfm?event_id=22747765

Z radością informujemy, że uczennica klasy III GAT – Marianna Stachowska otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Instytutu Goethego w Warszawie pt. „Mein Beruf ist spitze” – mój zawód jest super! Konkurs skierowany był do dziewczyn wybierających kształcenie w zawodach zdominowanych przez mężczyzn. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu w krótkim filmie zalet wybranego kierunku kształcenia, korzyści oraz możliwości płynących z posiadania wykształcenia zawodowego –  w języku niemieckim.

W proces twórczy związany z pracą konkursową zaangażowali się również uczniowie z klasy III GET: Oskar Górecki i Mateusz Szlas. Za wsparcie merytoryczne odpowiedzialna była Pani Aleksandra Stachowiak.

Dziewczyny wybierają techniczne zawody? Dlaczego nie!

Wspierajmy dziewczyny w ich decyzjach. Pokażmy innym dziewczynom, że nie ma barier, nie ma tzw. „męskich zawodów”. Dziewczyny świetnie sobie radzą z nowymi technologiami, jako mechatronik, automatyk, elektronik czy informatyk, w branży technicznej i budowlanej.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i zachęcamy do obejrzenia filmu.

Powiązane aktualności