Miejsce 2. w Poznaniu -Technikum Łączności

Portal WaszaEdukacja.pl przeprowadził Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2023, opierając się na danych od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz organizatorów olimpiad przedmiotowych pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ogólnopolskim rankingu techników 2023 roku wzięło udział 1457 techników. Ranking został również podzielony na zestawienia dla osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce. To ważne uzupełnienie rankingu ogólnopolskiego, ponieważ pozwala na dokładne porównanie szkół działających w danym regionie.

Nasze Technikum Łączności zajęło 2.miejsce w Poznaniu a 8. miejsce w Polsce.

Przy tworzeniu rankingu techników dla serwisu WaszaEdukacja.pl, uwzględnione zostały wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Pod uwagę wzięto też wyniki egzaminu zawodowego z poszczególnych kwalifikacji. Dodatkowo uwzględniono również osiągnięcia z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2020-2022.

Z metodologią rankingu można zapoznać się w specjalnie zredagowanym artykule, dostępnym pod tym linkiem – metodologia 2023!

Ranking techników 2023 https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/technika

Powiązane aktualności