Niemcy – (nie)znany sąsiad?

W poniedziałek 11 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych „Niemcy – (nie)znany sąsiad?” w Instytucie Filologii Germańskiej .

Z ogromną radością informujemy, iż przedstawiciele grupy DSD GOLD zajęli II miejsce w międzyszkolnym quizie dotyczącym ciekawostek życia codziennego naszego bliskiego sąsiada.

Warsztaty poprowadziły Corinna Kleinke (MA) i Antonina Balfanz (MA), które pracują w Collegium Polonicum w Słubicach i na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie n. Odrą, prowadząc zajęcia m.in. ze studentkami i studentami kierunku Germanistyka Międzykulturowa. Są to studia prowadzone wspólnie przez Instytut Filologii Germańskiej UAM i Uniwersytet Europejski Viadrina, podczas których zdobywa się solidną wiedzę o stosunkach międzykulturowych Polski z Niemcami, biegłą znajomość jęz. niemieckiego (C1) i studiuje jednocześnie na dwóch uniwersytetach (UAM i Viadrinie) w międzynarodowych grupach.

Gratulujemy przedstawicielom naszej szkoły!

Opiekun grupy       

Aleksandra Stachowiak

Powiązane aktualności