Projekt edukacyjny: Grupa POZA

Tegoroczne hasło Short Waves Festival OUTSIDE THE BOX  stało się pretekstem do spotkania młodych adeptów fotografii i filmu, którzy podjęli próbę zbudowania nieszablonowej przestrzeni filmowej w Inkubatorze Kultury Pireus. Wszystko to wydarzyło się w ramach projektu edukacyjnego, w czasie którego, uczestnicy dowiedzieli się jak tworzyć festiwal filmowy „od kuchni” – od pomysłu po organizację wydarzeń audiowizualnych. Koncepcja wydarzenia finałowego powstała w oparciu o indywidualne interpretacje tematu autorstwa grupy młodzieży, w trakcie 12 spotkań warsztatowych które trwały od grudnia do marca 2019 roku.

Grupa „POZA” utworzona przez uczennice i uczniów z klas fototechnicznych z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu odwołuje do motywu przewodniego festiwalu OUTSIDE THE BOX – wyjściem poza schemat, ale też zwykłą pozą – kreacją samego siebie.

Zapraszamy na spotkania z twórcami krótkiego metrażu (piątek – godz. 13:30; sobota, godz. 16:00) oraz wydarzenie finałowe, które odbędzie się 24 marca o godz. 16:00 w Inkubatorze Kultury Pireus.

Młodzi twórcy: Paweł Jach, Agnieszka Kubiak, Miłosz Latosi, Oskar Osses, Bartłomiej Plewa, Zofia Przybył, Michał Ruks, Klaudia Strzałkowska, Bartosz Siejak, Zofia Wojtkowiak

Prowadzenie: Agata Witkowska

Więcej na: http://www.shortwaves.pl

Nasz teaser: https://www.facebook.com/festiwalshortwaves/videos/568513973650024/?t=3

Powiązane aktualności