Uczniowie ZSŁ na zagranicznych praktykach w Maladze

29.01.2022r. kolejna grupa uczniów Technikum Łączności , tym razem z klasy 3 PfT i 3 Gi2T wzięła udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Głównym celem projektów PO WER w obszarze kształcenia i szkoleń zawodowych jest rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych poprzez realizację działań polegających na mobilności ponadnarodowej.

Cele szczegółowe w projekcie pt.: „Uczniowie ZSŁ rozwijają kompetencje zawodowe i kluczowe na europejskim rynku pracy” obejmują rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów ZSŁ oraz wzrost motywacji młodzieży do nauki języków obcych oraz postawy proaktywnej w nowym środowisku.

Uczniowie w zawodzie technik fotografii i multimediów oraz technik informatyk mają możliwość realizacji obowiązkowych praktyk zawodowych w Hiszpanii.

lotnisko Warszawa-Modlin

Po trudnej, długiej i śnieżnej drodze z Poznania do Warszawy, uczniowie wraz z opiekunką, panią Agatą Witkowską dotarli na lotnisko w Modlinie, gdzie wylecieli do Malagi.

Po przylocie i odpoczynku, w niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie grupy z przedstawicielem firmy euroMind – partnerem projektu.

Po spotkaniach i pierwszych wizytach w firmach uczniowie spędzili również czas spacerując po pięknych ulicach Malagi, po których oprowadzała ich Pani Anna Konior z Hiszpanii. W najbliższy weekend czekają na nich kolejne wycieczki i zwiedzanie okolic Malagi.

Czekamy na kolejne informacje od naszych uczniów, którzy każdego dnia tworzą relację na profilu grupy na Facebooku:

www.facebook.com/ZSŁ-Poznań-na-praktykach-w-Maladze-100194792588386/?ref=pages_you_manage

Powiązane aktualności

Powiązane zawody

Powiązane projekty