Współpraca z Instytutem Filologii Germańskiej

W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. przedstawiciele grup DSD PRO uczestniczyli w wykładzie „Język niemiecki i polski są bliźniakami dwujajowymi” w Instytucie Filologii Germańskiej. Podczas prelekcji uczennice i uczniowie naszej szkoły poznali wspólne cechy języka niemieckiego i polskiego — w gramatyce jak i w słownictwie. Mgr Martin Stosik – wykładowca w Instytucie Filologii Germańskiej i lektor z Austrii opowiedział na czym polegają trudności w nauce języka niemieckiego dla Polek i Polaków oraz jak owe trudności łatwo pokonać.

W czasie wykładu został zorganizowany dla wszystkich słuchaczy quiz językowy na platformie Kahoot, w którym Jan Mieloch z klasy 2 B3T zdobył pierwsze miejsce, a tuż za nim uplasował się Jan Zastawa z klasy 3 AT.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Serdecznie dziękujemy za współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej i czekamy z niecierpliwością na kolejne wykłady.

Powiązane aktualności