Zapraszamy do SCEM

Szkolne Centrum Edukacji Medialnej to jedno z najciekawszych miejsc w szkole. Pomieszczenie podzielone jest na trzy strefy  – w pierwszej uczniowie mogą w ciszy skupić się nad lekturą , grami planszowymi, poczytać czasopisma  lub obejrzeć film , w drugiej strefie znajdują się ruchome regały z książkami oraz stanowiska komputerowe, trzecia oddzielona przestrzeń to „ Galeria za regałem” , w której prezentowane są prace uczniów (głównie fotografie) oraz odbywają się zajęcia artystyczne.

W bogatym księgozbiorze każdy czytelnik znajdzie  „coś” dla siebie – współczesne wydania lektur szkolnych, literaturę np.: fantazy, obyczajową, przygodową, historyczną, techniczną, słowniki języków obcych i tematyczne.

Kilkanaście najcenniejszych  egzemplarzy książek stanowią tzw. białe kruki – między innymi SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO M. Samuela Bogumiła Linde wydany we Lwowie nakładem Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich w 1860 roku , Dzieje twórczości Juliusza Słowackiego autorstwa Juliusza Kleinera wydane nakładem Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich w 1923 roku.