Bookcrossing w ZSŁ

W naszej szkole kontynuujemy akcję Bookcrossing – „Uwolnij książkę”. To społeczna ogólnoświatowa forma popularyzacji czytelnictwa. Ideę zainicjowano w Stanach Zjednoczonych w 2001 r. i kontynuuje ją już cały świat.

„Uwalnianie książek” to nieodpłatne przekazywanie książek innym osobom. Polega na pozostawieniu ich w miejscach publicznych, jak również specjalnie oznaczonych.

Nauczyciele bibliotekarze z naszej szkoły zapraszają wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców do włączenia się w tę akcję. Jeżeli posiadacie w domu książkę, która stoi zapomniana na półce, podzielcie się nią z innymi. Przyniesione książki wystarczy przekazać szkolnej bibliotece (SCEM) lub położyć na regale. Przygotowaliśmy dla Was półki obok sal 022 i 018. Podarowane do tej pory egzemplarze cieszyły się dużą popularnością…pozostało tylko kilka sztuk:)

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa, dlatego liczymy na Wasze zaangażowanie.