Dbajmy o zdrowie psychiczne naszych nastolatków i nastolatek – program Młode Głowy

Troska o zdrowie psychiczne jest ważna na każdym etapie rozwoju dzieci i młodzieży. Nauka samoakceptacji, budowanie poczucia własnej wartości i skuteczności w okresie nastoletnim to baza dla dorosłego, który potrafi radzić sobie z wyzwaniami.

W duchu troski o zdrowie psychiczne naszych uczniów, Zespół Szkół Łączności podejmuje wiele działań, które mają na celu zatroszczenie się o dobrostan psychiczny naszych podopiecznych.

W roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie biorą udział w projekcie “Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Projekt powstał z inicjatywy fundacji Dbam o mój zasięg  (program Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo) oraz fundacji UNAWEZA. Jest to pierwsze badanie stanu zdrowia psychicznego realizowane w Polsce na tę skalę. 

Młode Głowy to oprócz badania szereg działań profilaktycznych i edukacyjnych, które mają poszerzyć świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego, uwrażliwić na bariery, z którymi mierzą się nastolatki i nastolatkowie oraz wzmocnić ich kompetencje zaradcze.

Chętni do udziału uczniowie z klas II i III mają już za sobą etap w pełni anonimowego i poufnego badania. Wkrótce poznamy wyniki, które pomogą nam stworzyć plan wsparcia adekwatny do ich potrzeb.

Dbajmy o siebie.

Powiązane aktualności