W trosce o zdrowie – Poznań Uzależniony od Profilaktyki

Dbając o dobro naszych uczniów, Zespół Szkół Łączności angażuje się w programy profilaktyki zdrowia. Programem, w którym ZSŁ uczestniczy już kolejną edycję jest projekt Miasta Poznania “Poznań Uzależniony od Profilaktyki”.

To działania mające na celu ograniczanie rozmiarów używania lub nadużywania substancji psychoaktywnych (alkohol, nikotyna, narkotyki, nowe substancje psychoaktywne, leki) oraz zapobieganie różnorodnym szkodom zdrowotnym i społecznym, które są z tym związane. 

Udział w projekcie owocuje w liczne przedsięwzięcia, które promują zdrowy tryb życia. Uczniowie klas 1ET, 1FT, 1RT i 1TT uczestniczyli już w projekcjach w kinie Muza następujących filmów profilaktycznych: “C’mon, c’mon”, “Powrót Bena” oraz “Sala samobójców. Hejter”. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach profilaktyczno-teraputycznych Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Dzięki takim projektom, możemy wśród uczniów promować zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne i wzmacniać ich kompetencje dotyczące świadomego podejmowania decyzji w trosce o swoje życie.

Powiązane aktualności